0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Záhradnícke tipy pre začiatočníkov

Záhradnícke tipy pre začiatočníkov

Teraz sa s vami podelím o vlastné záhradnícke tipy, ako začať s minimálnymi nákladmi a minimálnym odpadom.

Záhradníctvo nie je o orbe vašej záhrady a výsadbe vo vojenských radoch!

Záhradníctvo jednoducho znamená vyrábať niečo, možno len jednu vec, na toľkých miestach, koľko práve máte.

Môže to byť vyvýšený záhon na terase (záhrada na terase), kde môžete pestovať voňavé korenia, malá záhrada pri plote alebo na okne v kuchyni (záhrada na okne) so slnkom vyzretými stonkami paradajok, úžasnou mikrozeleninou a klíčkami.

Viac sa dozvediete o úžasných mikrozeleninách tu!

Tieto veci už nikdy viac nemusíte kupovať v obchode a odniesť domov v plastovej krabici alebo sáčku.

Mojím cieľom je, aby som ťa podporoval a navodil, aby si NIEČO zasadil (a možno, že počas záhradníctva si nájdeš v sebe niečo fantastické).

Tu si môžeš prečítať moje záhradnícke rady bez odpadu:

Záhradnícke tipy: Aké náradia budeš potrebovať? (1. časť)

Rýľ, motyka, hrable:

Najhoršia investícia je, ak si zvolíš zlú kvalitu náradia, lebo za pár rokov sa žiaľ zlomia a môžeš ich dať opraviť alebo vymeniť. Na začiatku by si nadšene všetko kúpil, ale kým nie si si istý, že záhradníctvo bude tvojím novým koníčkom, zníž počet náradia a čo vieš, urob si SÁM!

Ak chcete záhradu bez odpadu tak nemôžme zabudnúť na najjednoduchšie riešenia, ako požičanie si od susedov/ kamarátov, hľadať v bazároch, kde predávajú použité veci. Usporiadanie rodinných garážových veľtrhov je čoraz populárnejšie, kde tiež môžeš získať skvelé náradie, ktoré sú recyklované.

Ak súhlasíte s minimalistickým názorom, tak si uvedomíte, že na uskladnenie týchto vecí potrebujete miesto, ale ak mám byť úprimný a mal by som zvoliť jedno náradie, tak to by bol RÝĽ.

2020. szept. 22. 10:31:45

Môžeš si ho vyrobiť sám z krabice plastovej, od tekutého pracieho prostriedku alebo z krabice od džúsu.

Siete a podpery?

Siete proti hmyzu (napr. sklené vlákno) sú z plastu, tak skús ich zohnať použité, lebo neodpudzujú len škodcov, ale počas mrazu chráni aj rastliny a takto môžete úrodu pozberať o mesiac skôr alebo neskôr!

Tu si môžeš prečítať viac informácií o bez chemických metódach proti škodcom!

Plotové prvky, ktoré zostali zo starých čias, môžu slúžiť zelenine, ktorá potrebuje oporu, ako sú uhorky alebo fazuľa.

2020. szept. 22. 10:32:10

Dobré využitie malého priestoru je, ak pestujeme vertikálne a popínavé rastliny tak môžeme použiť aj na zatienenie. Predstavte si jednu mestskú malú terasu, kde tieň dávajú hojné paradajky alebo v kvetináči pestovaný vinič.

Čokoľvek môže byť oporou zelenín...Vo fantázii sa medze nekladú!

Ceduľky záhradné na záhony:

Na čo sú ceduľky záhradné na záhony?

Nikdy som nepochopil, kým som nemal záhradu. Ja sadím všetko, jasné, že viem kde a čo som zasadil.... ale keď začala rásť tráva a iné buriny, nespoznal som vzácne sadenice a veru že som ich vytrhal.

Človek verí v sebe, ale v tomto bežiacom svete nezaškodí, ak si robíme poznámky! Ale predsa nepotrebujeme žiadne drahé ceduľky. Ak napíšeš na svoju používanú bambusovú zubnú kefku názov plodiny, ktorú si zasadil, tak si urobil rovno dve užitočné veci, pretože už si aj kompostoval, ale nezabudni odrezať štetinu, ak nie je z rozložiteľného materiálu. Takýmto spôsobom môžeš znovu použiť aj paličky od nanuku.

Ak na jednu stranu kefky napíšeš plodiny a na druhú stranu presný dátum a čas kedy si ich zasadil, jednoduchšie si vieš naplánovať, kedy a čo budeš sadiť nabudúce a kedy budeš môcť odoberať úrodu.

Z článku biointenzívne pestovanie plodín sa dozvieš, ako je možné dosiahnuť na malom mieste obrovské a nepretržité výnosy.