0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Výhody záhradníctva

Výhody záhradníctva

Verím, že záhradníctvo je najlepším koníčkom na svete. Ukážem, prečo:

1. Záhradníctvo je najlacnejším spôsobom ako sa dostať k vlastnoručným organickým potravinám.

Nie je nič prekvapujúce v tom, že bio/organické potraviny sú drahšie, pretože predstavujú vyššiu pridanú hodnotu na trhu.

Neverili by ste, že aké vysoké sumy môžete ušetriť s vlastnou záhradou, ak ju usporiadate dobre premyslenú, pretože aj pri malej investícii môžete dosiahnuť obrovské výnosy.

Podľa prieskumu Medzinárodnej záhradníckej spoločnosti je výsledkom dobre premysleného záhradníctva 3,4 kg úrody (v priemere) na metre štvorcových počas jednej sezóny. Zoberme si jednu terasu, nech je plocha 10 m2, ktorú vytvoríme črepníkmi a balkónovými boxmi. Táto malá plocha znamená 34 kg zeleniny a korenia ročne. Ak rátame s 60 m2 záhradou, môžeme mať aj 204 kg čerstvej organickej potraviny. Nie je to fantastické?

Výberom rýchlo rastúcich a cenných úrod môže viacčlenná rodina ušetriť ročne stovky €.

2. Prostredníctvom záhradníctva sa spájate s prírodou a zdrojom vlastnej potravy.

Čas strávený na čerstvom vzduchu má dobrý vplyv nie len na naše telo, ale aj na myseľ.

Ak počas záhradníctva pozorujeme prírodu, jej zvuky a farby, naše ruky sa dotýkajú rastlín a pôdy, zažijeme špeciálnu relaxáciu. Prieskumy dokazujú, že tí, ktorí sa zaoberajú so záhradníctvom majú o 5 rokov dlhší život, ako tí, ktorí nie.

Ak sami vyskúšate, že koľko času, energie a vody potrebujete na pestovanie jednej brokolice, budete menej plytvať a produkovať odpad, nie len v záhrade, ale aj v domácnosti, čo zmení vaše myslenie a vedie k šetreniu peňazí.

3. Prostredníctvom záhradníctva budeš samostatný a napomáhaš k ochrane prírody.

Pokiaľ sa staráte o seba z vlastnej záhrady, dovtedy nie je potrebné dovážať tieto úrody z iných krajín alebo kontinentov do obchodov a ani vy nemusíte cestovať pre ne. Keď konzumujete vlastnú zeleninu a ovocie viete, že neobsahujú škodlivé látky, necestujú v chladiarenskom aute, nestoja v obchodoch kde raz kúria a potom klímu zapínajú, kým ich niekto nekúpi. Klesaním nákupov tieto obchody budú menej veriť v to, že objednaný tovar predajú, bude menej objednávok, menej odpadu, plytvanie potravinami a znečistenie prírody.