0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Fantastická sóda bikarbóna

Fantastická sóda bikarbóna

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí je alergických na rôzne potraviny a zároveň sa stávajú citlivými aj na pracie prostriedky. Ak zvolíme prírodné pracie a čistiace prostriedky bez chemikálií, v budúcnosti nebudeme vláčiť zbytočné plasty a pre nás neznáme zloženia do nášho domova.

Prvým „zázrakom”, ktorý vám predstavíme je sóda bikarbóna.

Čo je sóda bikarbóna?

Hydrogénuhličitan sodný je prírodná látka, ktorú už veľmi dávno používajú ako čistiaci prostriedok. Účinne odstraňuje mastnoty z odevu, škvrny od kávy a čaju, ale môžeme o používať aj na čistenie hrncov a sporáka, na odstránenie spálených zvyškov jedla, na umývanie dlážky, umývadla a záchoda.

Pár užitočných rád na používanie sódy bikarbóny:

Pranie:

  • Košele: z octu a sódy bikarbóny vyrobte tekutú hmotu a pred praním ju natriete na ožltnuté alebo fľakaté miesta košele. S touto hmotou všetky nečistoty odstránite.
  • Krvavý fľak: nasypte na fľak sóda bikarbónu a pomaličky pridávajte vodu, kým nevznike hustejší krém. Nechajte pôsobiť 15-30 minút a potom utrite hubkou.
  • Fľaky po farebných ceruzkách: jemne vmasírujte hustejší krém zo sóda bikarbóny na fľaky


Starostlivosť o čalúnenie z plastu / z umelej kože:

  • Namočte drsnú handru do roztoku zo sóda bikarbóny alebo z octu, aplikujte na fľaky a následne miesto prečistite jemným čistiacim prostriedkom.


Domáci dezodorant:

  • Dve kávové lyžice sóda bikarbóny premiešajte s vazelínou a mastencovým práškom kým nedostanete hustejší krém. Udržiavajte v nádobe s dobrým uzatváraním a môžete ho používať ako ostatné dezodoranty. S pridaním niekoľkých kvapiek esenciálnych olejov ho môžete aj prevoňať.


Sóda bikarbóna namiesto kúpeľa pre psov:

  • Psov nemusíte stále kúpať. Stačí ak raz za čas vmasírujete sóda bikarbónu do srsti psa a potom ho prečešete. Čistí a zároveň slúži ako dezodorant.


Ďalšie nápady: https://nowastehome.sk/ahimsa-soda-bikarbona-1kg